Po mrazech dorazí výrazná obleva

Po mrazech dorazí výrazná obleva
17.01.2021
Po krásném zimním víkendu, klesnou teploty na začátku týdne výrazněji pod nulu, aby se velmi rychle začaly zvyšovat, a maxima ve středu očekáváme až okolo 6 °C. Na mnoha místech se i noční minima udrží nad nulou.

V pondělí bude zpočátku polojasno, od západu přibývání oblačnosti se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -11 až -15 °C, na východě až na -18 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý bude zataženo až oblačno, postupně od západu se sněžením, které bude na západě přecházet v déšť se sněhem. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C, tepleji bude na západě. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, místy s deštěm se sněhem, ojediněle srážky mrznoucí. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačnou až zataženou oblohu, místy s přeháňkami, zpočátku od vyšších, postupně od středních poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, v pátek na 2 až 6 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 25. ledna, naznačuje zataženou oblohu s deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Ranní teploty klesnou většinou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

frame-scrollup