Po chladnějším začátku týdne přijde teplý závěr s 23 °C

Po chladnějším začátku týdne přijde teplý závěr s 23 °C
24.05.2015
Na začátku týdne přejde studená fronta a teploty spadnou k 15 °C, oteplovat se začne v druhé polovině týdne

Počasí na začátku týdne ovlivní studená fronta, která bude od severozápadu přecházet přes naše území. Za ní se se rozšíří od západu nad střední Evropu výběžek vyššího tlaku vzduchu, který v pátek naruší od severozápadu nevýrazná studená fronta.

V pondělí bude zpočátku polojasno, postupně přibývání oblačnosti a odpoledne na západě Čech a na východě Moravy místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude většinou slabý proměnlivý vítr.

V úterý bude zpočátku oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu bude polojasno, během dne přechodně místy až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme skoro jasno až polojasno, k večeru od severozápadu přibývání oblačnosti a později i přeháněk. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C, ojediněle se vyskytnou přízemní mrazíky a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno, místy při přechodně zvětšené oblačnosti s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 8 až 4 °C, postupně na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 15 až 19 °C, postupně na 18 až 22 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 1. června, naznačuje polojasno, v odpoledních hodinách místy pří přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 17 až 21 °C, postupně na 19 až 23 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup