Páteční výrazné ochlazení o 10 °C

Páteční výrazné ochlazení o 10 °C
15.04.2015
Teploty spadnou po studené frontě o 10 °C a bude pršet. Ve čtvrtek maxima okolo 24 °C, v pátek spadnou na 13 °C

Ve čtvrtek začne počasí pozvolna od severu ovlivňovat zvlněná studená fronta, která bude během noci na pátek přecházet přes naše území. Za ní k nám bude proudit od severu studený a vlhčí vzduch. Teploty spadnou přibližně o 10 °C.

Ve čtvrtek bude zpočátku jasno až polojasno, během dne od severu přibývání oblačnosti a během odpoledne postupně na severu území místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C, na severu území okolo 18 °C. Vát bude mírný západní vítr, který se bude odpoledne stáčet na západní.

V pátek bude zataženo až oblačno, od severu s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Odpoledne postupně od severu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C, na jihu až na 15 °C. Vát bude mírný severní vítr.

V sobotu a v neděli bude oblačno, v horských oblastech místy s přeháňkami, jinde většinou srážky jen ojediněle. Na horách srážky většinou sněhové. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 7 až 11 °C, v neděli na 8 až 12 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup