Oteplování bude pokračovat i o víkendu

Oteplování bude pokračovat i o víkendu
02.03.2018
Počasí o víkendu bude ovlivňovat tlaková níže se středem nad západní Evropou, teploty budou ve dne stoupat nad nulu a v noci se už nevyskytnout minima pod -15 °C.

Víkendové počasí bude ovlivňovat tlaková níže se středem na západní Evropou a k nám přestane proudit od severovýchodu velmi studený vzduch. V noci na sobotu bude polojasno až oblačno, na jihozápadě až zataženo se slabým sněžením. Teploty klesnou na -4 až -8 °C, na severovýchodě okolo -13 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr. Během dne nás čeká polojasno až oblačno, místy až zataženo. Na jihozápadě zpočátku místy se slabým sněžením. Teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný východní až severovýchodní vítr.

Noc na neděli přinese oblačnou až zataženou oblohu, na Moravě zpočátku místy polojasno. Teploty klesnou na -3 až -7 °C, na severovýchodě až na -11 °C. Vát bude slabý východní vítr. Během dne bude zataženo až oblačno, postupně místy až polojasno. Teploty vystoupí na -2 až 2 °C, v Čechách místy až na 5 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Víkendové minimální teploty už nebudou tak nízké, jaké nám přinesl pracovní týden. Minima ve čtvrtek klesla nejníže na:

Orlické Záhoří -25,5 °C
Kořenov-Jizerka -24 °C
Bedřichov-Nová Louka -23,6 °C
Borová Lada -23,1 °C
Bedřichov -22,1 °C
Králíky -21,9 °C

frame-scrollup