Oteplí se k 10 °C

Oteplí se k 10 °C
19.11.2017
Na začátku týdne velká oblačnost a srážky, avšak postupně začne do střední Evropy proudit teplý vzduch od jihozápadu a teploty se vrátí k 10 °C

Začátek týdne přinese velkou oblačnost a srážky, protože nad střední Evropou se bude vlnit frontální rozhraní, které postupně postoupí k východu a do střední Evropy začne proudit teplý vzduch od jihozápadu a teploty začnou stoupat k 10 °C.

V pondělí bude proměnlivá oblačnost, místy s přeháňkami, od 500 m smíšenými nebo sněhovými. Odpoledne od západu přibývání oblačnosti a srážek, které budou postupně ve všech polohách dešťové. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti na -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude zpočátku čerstvý západní vítr, který bude během dne slábnout.

V úterý bude zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, od západu postupně oteplování a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude čerstvý západní vítr, který bude během dne slábnout.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme oblačno až zataženo, přechodně místy až polojasno. Ojediněle mlhy a mrholení. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, v neděli na 6 až 10 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 27. listopadu, naznačuje zpočátku jasno až skoro jasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, postupně polojasno až oblačno a ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5 až 1 °C, postupně na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 5 až 9 °C, postupně na 1 až 5 °C.

frame-scrollup