Oteplení v příštím týdnu nad 0 °C

Oteplení v příštím týdnu nad 0 °C
22.01.2013
Zatím co v tomto týdnu bude panovat mrazivé počasí, v příštím se oteplí nad nulu

Zatím co do konce tohoto týdne bude panovat mrazivé počasí, zpočátku s občasným sněžením, v příštím týdnu se výrazně oteplí a denní maxima se budou dostávat nad nulu. V tomto týdnu, od středy do pátku bude oblačno až zataženo, během dne přechodně místy až polojasno. Slabé sněhové přeháňky se budou vyskytovat jen místy. Noční teploty klesnou na -7 až -11 °C, při zmenšené oblačnosti až na -14 °C a denní teploty vystoupí na -8 až -4 °C.

Během víkendu bude polojasno, ráno ojediněle mlhy a beze srážek. Noční teploty klesnou na -11 až -15 °C, při zmenšené oblačnosti na sněhové pokrývce ojediněle až na -19 °C. Denní teploty vystoupí na -8 až -4 °C.

Od pondělí do středy (28.-30.1.) očekáváme oblačno až zataženo, zpočátku se sněžením, které postupně bude v nižších a středních polohách přecházet v déšť se sněhem, nebo v déšť a srážky budou na chladném zemském povrchu namrzat. Noční teploty klesnou zpočátku na -9 až -13 °C, postupně na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -5 až -1 °C, postupně na -3 až 1 °C.

V druhé polovině týdne očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, které budou od vyšších poloh sněhové. V nižších polohách srážky smíšené, nebo dešťové. Noční teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup