Oteplení přinese jarní teploty

Oteplení přinese jarní teploty
03.01.2016
Oteplení v příštích dnech přinese jarní teploty, na mnoha místech se neudrží mrazy ani v noci a na horách se vyskytnou i srážky smíšené

Po několika dnech chladnějšího počasí, které alespoň trochu připomínalo zimu, se pomalu ale jistě v příštích dnech oteplí a srážky sněhové se budou vyskytovat jen přechodně v horských oblastech. I noční teploty se na mnoha místech udrží v kladných hodnotách.

V pondělí bude zataženo, od jihozápadu s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. V Čechách ojediněle srážky mrznoucí. Ranní teploty klesnou na -5 až -9 °C, na severovýchodě Moravy až na -13 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na -3 až 1 °C, na Moravě na -6 až -2 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr, který bude během dne slábnout.

V úterý bude zataženo až oblačno, místy s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, v Čechách postupně v nižších a středních polohách srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C, na jihozápadě Čech na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na -1 až 3 °C, na Moravě na -4 až 0 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, který se bude postupně v Čechách stáčet na jihozápadní.

Ve středu bude oblačno, zpočátku místy, postupně jen ojediněle s přeháňkami, během dne od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou v Čechách na 0 až -4 °C, na Moravě na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku oblačno až polojasno, od západu postupně přibývání frontální oblačnosti až na zataženo, později od západu s deštěm, který bude na hřebenech hor přecházet ve sněžení nebo déšť se sněhem. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, v Čechách ojediněle až na 5 °C. 

V pátek očekáváme zpočátku zataženo až oblačno, na Moravě s doznívajícím deštěm nebo s přeháňkami, na horách se sněžením. Během dne ubývání oblačnosti a srážek na polojasno až oblačno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 2 až 6 °C, na Moravě na 0 až 4 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, v Čechách ojediněle až na 6 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 11. ledna, naznačuje polojasno až oblačno, přechodně místy s přeháňkami, na horách smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 1 až 5 °C, postupně na -2 až 2 °C.

 

frame-scrollup