Odpoledne začne pršet a bude až do soboty

Odpoledne začne pršet a bude až do soboty
30.08.2012
Ve čtvrtek odpoledne začne pršet a srážky vydrží do soboty, výrazně se ochladí

Dnes, tedy ve čtvrtek začne počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta, která přinese velkou oblačnost se srážkami. Zpočátku bude jasno až polojasno, během dne bude postupně od západu přibývat oblačnosti a hlavně odpoledne se začnou na západě vyskytovat přeháňky a později déšť, ojediněle se vyskytnou i bouřky. Nejvyšší teploty vystoupí na 26 až 30 °C, na západě okolo 25 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr, který se na západě Čech bude postupně měnit na západní.

V noci na pátek bude zataženo s deštěm, zejména v Čechách vydatnějším, ojediněle s bouřkami. Na Moravě zpočátku polojasno až oblačno, beze srážek. Noční teplota klesne na 17 až 13 °C. Vát bude mírný, přechodně místy až čerstvý západní vítr.

Během pátku bude zataženo s deštěm, místy trvalejším. Na východě území zpočátku srážky jen ojediněle. Nejvyšší teplota vystoupí v Čechách na 15 až 19 °C, na Moravě na 19 až 23 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V noci na sobotu bude nadále zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami. Noční teplota klesne na 13 až 9 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr.

Během soboty očekáváme zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami. Během dne bude postupně od západu ubývat oblačnosti a srážek. Teplota vystoupí v Čechách na 14 až 18 °C, na Moravě na 16 až 20 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

 

Počasícz.cz na Facebook.com

frame-scrollup