Od vyšších poloh sněžení

Od vyšších poloh sněžení
07.12.2014
Týden bude bohatý na srážky, většinou od vyšších poloh sněžení, denní teploty se udrží nad nulou

Pondělní počasí ovlivní stejně jako to minulé od západu okluzní fronta, která rozruší nízkou oblačnost nad naším územím a přibude oblačnost frontální a zejména v Čechách se srážkami. Za frontou se nad naše území rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu, který hned ve středu vystřídá tlaková níže se středem nad severní Evropou.

V pondělí bude zataženo až oblačno s občasným deštěm se sněhem nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Postupně od severozápadu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný západní, na Moravě až severozápadní vítr.

V úterý bude polojasno až oblačno, jen ojediněle se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

Ve středu bude zpočátku polojasno, během dne od severozápadu přibývání oblačnosti a odpoledne zejména v Čechách postupně se slabým deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, v sobotu místy až na 7 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 15. prosince naznačuje oblačnou až zataženou oblohu s přeháňkami nebo s deštěm, předpokládáme nejčastěji od středních poloh srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup