Od středních poloh bude ještě sněžit

Od středních poloh bude ještě sněžit
28.02.2016
Zima nás v tomto týdnu ještě postraší, po teplém pondělí začne od západu od středních poloh sněžit

Počasí během týdne bude většinou se zvětšenou oblačností a s občasnými srážkami, na začátku týdne i vydatnějšími, které budou většinou od středních poloh přecházet ve smíšené nebo i sněhové.

V pondělí bude zataženo, zpočátku místy, postupně na většině území s deštěm, který bude odpoledne v Čechách od západu přecházet postupně ve sněžení už od středních poloh a k večeru už ve všech polohách. Na Moravě začnou srážky přecházet ve sněžení až později. Místy srážky vydatnější. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, na jihovýchodě až na 10 °C.  Vát bude mírný, místy až čerstvý severovýchodní vítr.

V úterý bude v Čechách zataženo s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, v nižších polohách postupně srážky smíšené. Odpoledne ustávání srážek a místy i protrhávání oblačnosti. Na Moravě zataženo s deštěm, který bude postupně přecházet ve sněžení, a jen v nižších polohách očekáváme srážky smíšené. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, na západě Čech až na -4 °C, na Moravě na 5 až 1 °C. Denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, na jihovýchodě až na 5 °C. Vát bude mírný západní až severozápadní vítr.

Ve středu bude oblačno až zataženo, během dne od západu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh se sněžením. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, ojediněle při zmenšené oblačnosti až na -7 °C. Denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, na jihovýchodě až na 7 °C. Vát bude mírný jižní až jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, během dne v nižších a středních polohách většinou smíšenými nebo dešťovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, na jihovýchodě až na 8 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno, místy s přeháňkami, od středních poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 7. března, naznačuje na začátku týdne oblačno až polojasno, místy s dešťovými přeháňkami, postupně polojasno beze srážek. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 2 až 6 °C, postupně na 4 až 8 °C.

frame-scrollup