Ochlazuje se a bude mrznout

Ochlazuje se a bude mrznout
28.10.2019
Předpověď se naplnila a na našem území jsme začali pociťovat výrazně nižší teploty, než na jaké jsme byli v posledních dnech zvyklí, příští dny už přinesou místy i ranní mrazy.

Nad naše území bude v příštích dnech proudit od severu studený vzduch, ranní teploty budou klesat místy pod nulu a denní teploty moc vysoko taky nevystoupí. V úterý bude zpočátku zataženo, zejména na jihozápadě místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách smíšenými nebo sněhovými. Během dne ubývání oblačnosti na polojasno až oblačno a přeháňky ojediněle, od 800 m smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný severní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Ve čtvrtek později od západu přibývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou ve středu na 2 až -2 °C a ve čtvrtek na -1 až -5 °C. Denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný východní vítr.

V pátek a během víkendu zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klenou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 4 až 8 °C, postupně na 8 až 12 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 4. listopadu, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ke konci týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na zpočátku na 10 až 14 °C, postupně na 8 až 12 °C.

 

frame-scrollup