Ochladí se a dočkáme se srážek

Ochladí se a dočkáme se srážek
22.04.2018
Počasí v pondělí a ve středu ovlivní studená fronta a na celém území se během týdne dočkáme srážek, i když nás nečekají žádné velké srážkové úhrny, teploty klesnou postupně k 15 °C.

V pondělí bude přes naše území od západu postupovat studená fronta, zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, od západu postupně přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C, od západu ochlazování. Vát bude mírný, přechodně místy až čerstvý západní vítr.

V úterý bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu zpočátku polojasno, postupně přes naše území přejde další studená fronta, za kterou k nám pronikne chladnější vzduch, od severozápadu postupně přibývání oblačnosti a místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C, na jižní Moravě až na 26 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno, přechodně místy až zataženo s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 12 až 8 °C a v pátek na 9 až 4 °C, při zmenšené oblačnosti okolo 2 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 13 až 17 °C a v pátek na 12 až 16 °C.

Během víkendu očekáváme zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, v neděli pak většinou zataženo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou v sobotu na 8 až 4 °C a v neděli na 11 až 7 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na 13 až 17 °C a v neděli na 18 až 22 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 30. dubna, naznačuje na začátku a na konci týdne oblačnou až zataženou oblohu, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, uprostřed týdne polojasno beze srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 8 až 4 °C, postupně na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 13 až 17 °C, postupně na 16 až 20 °C.

 

 

frame-scrollup