Oblevu přinese konec týdne, v neděli začne návrat k zimě

Oblevu přinese konec týdne, v neděli začne návrat k zimě
07.12.2016
Ve čtvrtek počasí ovlivní teplá fronta, za kterou k nám bude proudit od západu teplejší vzduch, díky kterému teploty vystoupí nad 5 °C a noční se dostanou slabě nad 0 °C. Zimní počasí se začne vracet v neděli, kdy přes naše území začne postupovat studená fronta, za kterou teploty spadnou níže.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, na severovýchodě zpočátku místy se slabými přeháňkami. Zpočátku ojediněle zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, na severozápadě okolo -1 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 3 až 7 °C, na Moravě na 0 až 3 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V pátek nás čeká polojasno až oblačno, na severu místy až zataženo s ojedinělými dešťovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Sobota bude oblačná až polojasná, odpoledne na severu přibývání oblačnosti se slabými dešťovými přeháňkami nebo s mrholením. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, na severovýchodě nejčastěji okolo 4 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Během neděle očekáváme oblačno až zataženo, od severozápadu postupně místy s deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku jen na horách, postupně od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

frame-scrollup