Obleva bude likvidovat sníh

Obleva bude likvidovat sníh
04.12.2023
Velké množství sněhu, které o víkendu napadlo, nebude mít na většině území dlouhého trvání. Od poloviny týdne se budou teploty dostávat nad nulu a sníh bude odtávat. Ještě větší oteplení nastane na začátku příštího týdne.

V úterý bude zataženo až oblačno, na Moravě přechodně místy polojasno. V Čechách místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -5 až -9 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy se sněžením nebo s přeháňkami, které budou v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný proměnlivý vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, přechodně zpočátku místy polojasno. Ojediněle, postupně místy s deštěm se sněhem nebo s deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C, postupně na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C, postupně na 0 až 4 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 11. prosince, naznačuje zataženou až oblačno oblohu, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh se sněžením. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, postupně na 0 až 4 °C.

frame-scrollup