Obleva během příštího týdne přinese déšť a teploty do 5 °C

Obleva během příštího týdne přinese déšť a teploty do 5 °C
21.01.2016
V příštím týdnu výrazné oteplení až do 5 °C a z oblohy bude padat déšť, i noční teploty se místy udrží nad bodem mrazu

Výhled počasí pro příští týden není pro milovníky zimy vůbec příznivý, ba naopak, tragický. Jelikož se sám za milovníka zimy považuji, cítím v sobě až nechuť psát ke konci ledna, kdy u nás máme konečně pár dní zimu, zase o oteplení, které sněhovou pokrývku kromě horských oblastí zlikviduje. Nezbývá než doufat, že se synoptická situace ještě trochu změní a nad naše území bude proudit o něco chladnější vzduch.

V pondělí a v úterý očekáváme oblačno, místy s dešťovými přeháňkami, na východě Moravy od vyšších poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C, na východě Moravy na -5 °C. Denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, v Čechách ojediněle až na 5 °C.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Na hřebenech hor sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce až na -8 °C. Denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, na východě Moravy okolo 0 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno, místy s přeháňkami. Od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, na východě Moravy okolo -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

 

frame-scrollup