Občasný déšť a přeháňky až do konce týdne

Občasný déšť a přeháňky až do konce týdne
22.02.2017
Konec týdne bude poměrně teplý, jen sobota přinese přechodné ochlazení a to se můžou vyskytovat srážky smíšené už od středních poloh

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na severních horách místy srážky trvalejší a na hřebenech hor postupně srážky smíšené nebo sněhové. Během dne ustávání srážek a místy protrhávání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C, na jižní Moravě až na 14 °C. Vát bude čerstvý, místy až silný jihozápadní vítr.

V pátek k nám pronikne od severozápadu studený vzduch, čeká nás počasí s proměnlivou oblačností a místy s přeháňkami, které budou postupně přecházet od středních poloh ve smíšené. K večeru ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude zpočátku čerstvý, místy až silný západní vítr, který bude během dne slábnout.

Během soboty očekáváme oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Během dne od západu přibývání oblačnosti a srážek, které budou zpočátku od středních poloh přecházet ve smíšené, později srážky dešťové i na horách. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V neděli začne nad naše území opět proudit teplejší vzduch,  očekáváme zpočátku zataženo až oblačno, místy s přeháňkami. Odpoledne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

 

frame-scrollup