Občasné srážky a velká oblačnost vydrží i o víkendu

Občasné srážky a velká oblačnost vydrží i o víkendu
12.02.2016
Během víkendu bude převládat zvětšená oblačnost s občasnými srážkami, které budou většinou od vyšších poloh sněhové

Počasí bude během víkendu ovlivňovat tlaková níže nad střední Evropou, kolem které k nám bude proudit od jihozápadu teplý vzduch.

V noci na sobotu bude v Čechách zpočátku polojasno až oblačno, postupně místy až zataženo s mlhami. Na Moravě bude většinou zataženo se slabým deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh budou srážky přecházet ve smíšené nebo sněhové. Teploty klesnou na 2 až -2 °C, na západě Čech při zmenšené oblačnosti až na -4 °C. Vát bude mírný východní vítr.

Během soboty bude v Čechách zpočátku polojasno, během dne přibývání oblačnosti až na zataženo a k večeru na západě místy s deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Na Moravě zataženo až oblačno, od středních poloh s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, během dne postupně ustávání srážek a sněžení až od vyšších poloh. Teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Během noci na neděli bude v Čechách oblačno až zataženo, s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, v nižších a středních polohách srážky dešťové nebo smíšené. Na Moravě většinou oblačno až polojasno. Teploty klesnou na 2 až -2 °C, na východě Moravy při zmenšené oblačnosti až na -4 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V neděli bude převládat oblačná až zatažená obloha s občasným deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku od vyšších poloh sněhovými, postupně sněžení jen na horách. Teploty vystoupí v Čechách na 7 až 11 °C, na Moravě na 4 až 8 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

frame-scrollup