O víkendu zpočátku přeháňky a teploty nad 20 °C

O víkendu zpočátku přeháňky a teploty nad 20 °C
18.05.2018
Po několika deštivých a chladnějších dnech, které pomohly trochu zvlažit přírodu, ale rozhodně nezahnaly celkový deficit srážek, se o víkendu vrátí teplejší počasí, v sobotu místy, v neděli jen ojediněle s přeháňkami a teploty se vrátí nad 20 °C.

Víkendové počasí bude zpočátku ještě ovlivňovat od severovýchodu okraj tlakové níže, za kterou se k nám rozšíří od severozápadu výběžek vyššího tlaku vzduchu. 

V noci na sobotu bude jasno až polojasno, na východě Moravy místy až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Teploty klesnou na 10 až 6 °C. Vát bude slabý severní vítr. Během dne polojasno až oblačno, přechodně místy s přeháňkami. Teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Noc na neděli bude polojasná, zpočátku ojediněle s přeháňkami. Teploty klesnou na 12 až 7 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr. Nedělní počasí velkou změnu nepřinese, polojasno, odpoledne ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

frame-scrollup