O víkendu zima, na horách sněhové vločky

O víkendu zima, na horách sněhové vločky
03.10.2019
Víkend nejvíce ovlivní od západu postupující okluzní fronta, která ovlivní nejvíce sobotu, na hřebenech hor se vyskytnou srážky smíšené nebo sněhové. Noční minima v neděli klesnou při vyjasnění i pod bod mrazu a maximální teploty vystoupí jen na 10 °C.

V pátek večer začne od západu počasí ovlivňovat okluzní fronta postupující k východu. V noci na sobotu bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, teploty klesnou na 9 až 5 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr. V sobotu bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na severních horách od 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Odpoledne od západu ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Noc na neděli přinese polojasnou až oblačnou oblohu, na severovýchodě s doznívajícími přeháňkami, od 800 m sněhovými. Teploty klesnou na 5 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti až na -1 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. V neděli nás čeká polojasná až oblačná obloha, ojediněle s přeháňkami, nad 1000 m smíšenými nebo sněhovými. Teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

frame-scrollup