O víkendu zima a občasné přeháňky, často sněhové

O víkendu zima a občasné přeháňky, často sněhové
17.11.2017
O víkendu chladno a zimní počasí, i v nižších polohách se přechodně můžou vyskytnout sněhové přeháňky.

Během víkendu k nám bude kolem tlakové níže, se středem nad severní Evropou proudit od severozápadu studený vzduch. V noci na sobotu bude polojasno až oblačno, zpočátku ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Teploty klesnou na 1 až -3 °C, při zmenšené oblačnosti až na -5 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr. Během dne bude zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, k večeru postupně přibývání oblačnosti a od severozápadu postupně s přeháňkami, od 400 m smíšenými nebo sněhovými. Teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Noc na neděli bude polojasná až oblačná, místy se sněhovými přeháňkami, na jihozápadě Čech až zataženo a sněžení četnější. Teploty klesnou na 1 až -3 °C. Vát bude mírný západní vítr. Neděle přinese proměnlivou oblačnost, místy se sněhovými přeháňkami, v polohách pod 500 m i srážky smíšené nebo dešťové, v horských oblastech sněžení četnější. Teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný, postupně až čerstvý západní vítr.

Na videu níže vidíte záběry ze středy, ze silnice spojující Athény a Corinth v Řecku. Silnice se stala kvůli povodním doslova řekou a unáší jak auta, tak i autobus.

 

Video

frame-scrollup