O víkendu začne sněžit

O víkendu začne sněžit
14.12.2011
Aktuální počasí připomíná spíše jaro, už o víkendu se vrátí sněžení na celé území

Aktuální počasí moc nám sice připomíná spíše jaro, ale v dalších dnech se bude postupně ochlazovat a srážky sněhové se budou dostávat postupně do stále nižších nadmořských výšek. Ve čtvrtek bude zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami, v Čechách od vyšších poloh sněhovými, na Moravě jen na horách sněhovými. Teplota vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V pátek bude oblačno až zataženo s deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Teplota vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný, postupně čerstvý jihozápadní vítr.

V sobotu očekáváme zpočátku polojasno se smíšenými, od středních poloh sněhovými přeháňkami. Teplota vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

V neděli bude většinou oblačno až zataženo se sněhovými přeháňkami. Denní teplota vystoupí na -2 až 2 °C.

Během celého příštího týdne očekáváme oblačnou oblohu, místy se sněhovými přeháňkami a denními teplotami mezi -3 až 2 °C a noční poklesnou na -2 až -6 °C. Prozatím to vypadá, že by se teploty v rozmezí -2 až 2 °C měly udržet i na Štědrý den a mohlo by slabě sněžit. Předpověď však budeme nadále upřesňovat.

Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

 

Barometr Sheraton 6002

frame-scrollup