O víkendu spadnou teploty k 5 °C

O víkendu spadnou teploty k 5 °C
18.03.2015
Do pátku slunečno a teplo, na víkend se zatáhne a teploty výrazně klesnou k 5 °C

Tlaková výše, díky které máme teplé a slunečné počasí, bude postupně slábnout a během víkendu bude počasí ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu, která k nám studený a vlhký vzduch od severovýchodu.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Vát bude slabý východní vítr.

V pátek bude zpočátku jasno až polojasno, odpoledne a k večeru postupně od severozápadu v Čechách přibývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Vát bude zpočátku slabý proměnlivý, postupně mírný jihozápadní vítr.

V sobotu očekáváme oblačno až zataženo, na jihovýchodě zpočátku ještě polojasno. Zejména v Čechách místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. K večeru postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C, na severozápadě Čech okolo 7 °C. Vát bude mírný severní vítr.

V neděli očekáváme oblačno až polojasno, zpočátku ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup