O víkendu si trochu zimy užijeme

O víkendu si trochu zimy užijeme
19.01.2018
Zejména v sobotu a zpočátku i v neděli k nám bude od severozápadu proudit studenější a vlhčí vzduch, který přinese sněžení a v neděli počasí ovlivní nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu.

Počasí během víkendu bude na našem území konečně připomínat zimní počasí, obloha bude většinou se zvětšenou oblačností a na většině území se během víkendu vyskytne sněžení nebo sněhové přeháňky. Denní maxima se sice na mnoha místech dostanou nad nulu, ale noci nás čekají mrazivé.

V noci na sobotu bude oblačno až polojasno, místy se sněhovými přeháňkami. Teploty klesnou na -1 až -5 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr. Během dne nás čeká oblačno až zataženo, místy s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou přechodně v polohách pod 300 m přecházet ve srážky smíšené. Teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Noc na neděli bude zatažená, od západu se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Teploty klesnou na -1 až -5 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severní vítr. Během dne očekáváme oblačno, místy se slabým sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Postupně ubývání oblačnosti a srážek až na polojasno. Teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný severní vítr.

frame-scrollup