O víkendu se výrazně ochladí, v neděli naměříme do 20 °C

O víkendu se výrazně ochladí, v neděli naměříme do 20 °C
23.08.2018
Tropy o víkendu vystřídá déšť spojený s pádem teplot až ke 20 °C. Objevit se mohou i bouřky. V příštím týdnu se teploty vzduchu budou opět zvyšovat, ale vlny veder nás již nečekají.

Dnes máte poslední možnost si v tomto týdnu užít teploty vzduchu nad 30 °C, které ovládly většinu naší republiky. Před pomalu přicházející studenou frontou k nám stále ještě stále od jihu proudí velmi teplý vítr. Již dnes se lokálně v Čechách může odpoledne objevit několik bouřek, jež vzduch částečně ochladí.  Postupně se budou dostávat i na Moravu. Aktuálně okupují především kraj Vysočina. Pravé ochlazení nás čeká až zítra, kdy se na většině území objeví déšť, přeháňky či bouřky. Nejvyšší koncentrace bouřek se očekávají na Moravě a ve Slezsku. Studená fronta s sebou přinese ochlazení, kdy v Čechách se rtuť teploměru nepřehoupne přes 26 °C, na Moravě bude o něco tepleji, ale stále s teplotou do 30 °C. Pranostika sv. Bartoloměje říká: „Bouří-li na svatého Bartoloměje, bouří po něm ještě více.“ A částečně se trefí, protože víkend stále nějaké bouřky může přinést. Navíc pranostika dodává, že v jakém duchu se ponese zítřek, takové by mělo být i nadcházející roční období, neboť: „Jaké počasí o svatém Bartoloměji, takové bude i celý podzim.“  


Obr.: Aktuální teploty vzduchu
Zdroj: ČHMÚ

Začátek týdne již bude přinášet mírné oteplení, v maximech naměříme okolo 21 °C. V noci se pak teploty budou dostávat i pod 10 °C. Odpoledne se mohou objevit slabé přeháňky, ale obloha bude již spíše oblačná až polojasná. V dalších dnech pak se stále očekává oblačno až polojasno s občasnými přeháňkami. Postupně se přechodně bude více vyjasňovat a teploty budou neustále růst. Ve čtvrtek bychom opět mohli naměřit okolo 26 °C. Na příští víkend by se pak mělo už jen mírně ochladit.

frame-scrollup