O víkendu se oteplí, pak pokračuje jaro

O víkendu se oteplí, pak pokračuje jaro
13.03.2013
Zimní počasí skončí s koncem pracovního týdne, poté se začne oteplovat a teploty vystoupí nad 5 °C

Chladné zimní počasí vydrží do konce pracovního týdne, poté se začne oteplovat nad +5 °C a jaro bude pokračovat. Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo s občasným sněžením, na východě Moravy místy trvalejším. Na severozápadě území polojasno a srážky jen ojediněle. Ranní minima klesnou na -2 až -6 °C, na severozápadě až na -9 °C. Denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný, na východě území až čerstvý severní vítr.

V pátek bude polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami, na východě území ještě zpočátku zataženo s občasným sněžením. Ranní minima klesnou na -4 až -8 °C, na severozápadě při zmenšené oblačnosti až na -11 °C. Denní teplota vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný severozápadní, na východě území ještě čerstvý severní vítr.

Sobota bude se zmenšenou oblačností, jasno až polojasno, k večeru postupné přibývání oblačnosti, beze srážek. Ranní minima klesnou na -5 až -9 °C, při zmenšené oblačnosti na sněhové pokrývce ojediněle až na -13 °C. Denní teplota vystoupí na 0 až 4 °C.

V neděli opět zvětšená oblačnost, oblačno až zataženo, ojediněle s přeháňkami. Ranní teplota klesne na -4 až -8 °C a denní teplota vystoupí v Čechách na 4 až 8 °C, na Moravě na 1 až 5 °C.

V příštím týdnu od pondělí do středy očekáváme zataženo až oblačno s občasným deštěm, nebo s přeháňkami. Noční teploty klesnou na 2 až -2 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Od čtvrtku do soboty (21. - 23. 3.) očekáváme oblačno, a jen ojediněle se slabými přeháňkami. Noční teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. V dalších dnech očekáváme zataženo s deštěm, nebo s přeháňkami. Noční minima okolo 3 až -1 °C a denní teploty 5 až 9 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup