O víkendu pozor na silný vítr a na horách na sněžení

O víkendu pozor na silný vítr a na horách na sněžení
27.10.2017
O víkendu v nejvyšších partiích pozor na sníh a v neděli na silný západní až severozápadní vítr, během neděle se bude taky pozvolna ochlazovat

V zesilujícím severozápadním proudění bude přes střední Evropu postupovat frontální systém, za kterým k nám začne zesilovat příliv studeného vzduchu od severu.

V noci na sobotu bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od 900 m srážky smíšené nebo sněhové. Teploty klesnou na 8 až 4 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr. Během dne bude zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami, nad 1100 m zpočátku srážky smíšené nebo sněhové. Teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Noc na neděli přinese zataženou oblohu, od severozápadu s deštěm, i na horách. Teploty klesnou na 11 až 7 °C. Vát bude silný západní vítr. Ve dne zpočátku ještě zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, od severu postupně proměnlivá oblačnost s přeháňkami a postupně srážky smíšené nebo sněhové už od 600 m. Teploty vystoupí na 7 až 11 °C, postupně od severu ochlazování. Vát bude silný západní až severozápadní vítr, který bude odpoledne pozvolna slábnout. V přiloženém videu vidíte modelovou animaci vývoje vzduchových hmot v hladině 850 hPa.

Od severu začíná sněžit i na našem území, jak dokládá přiložená fotografie z vrcholu Sněžky (zdroj:snezkalanovka.cz)

Sněžka 27.10.

 

 

Video

frame-scrollup