O víkendu pozor na mráz a déšť

O víkendu pozor na mráz a déšť
02.05.2014
Přichází studená fronta, zejména v Čechách pozor na mráz, místy s trvalejšími srážkami

Během pátku a noci na sobotu bude přes naše území postupovat studená fronta, za kterou k nám začne proudit chladný vzduch od severu. Výrazně se ochladí a ranní minima se budou pohybovat okolo 0 °C a místy se vyskytne mráz.

V noci na sobotu bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, místy srážky trvalejší, na hřebenech hor srážky smíšené nebo sněhové. Na Moravě se bude jednat většinou o přeháňky. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C, na západě Čech na 2 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr. V sobotu bude oblačno až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor srážky smíšené nebo sněhové. Odpoledne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Denní teploty vystoupí v Čechách na 7 až 11 °C, na Moravě na 11 až 15 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

V noci na neděli bude jasno až polojasno, na východní polovině Moravy zpočátku ještě oblačno s doznívajícími přeháňkami. Ranní teploty klesnou v Čechách na 3 až -1 °C, na Moravě na 5 až 1 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. Během neděle bude jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr.

V příštím týdnu bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami nebo s bouřkami. Teploty se budou pozvolna zvyšovat a od poloviny týdne budou ranní teploty klesat na 10 až 6 °C a denní teploty budou stoupat na 16 až 20 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

frame-scrollup