O víkendu další potřebné srážky a oteplení

O víkendu další potřebné srážky a oteplení
11.01.2019
Počasí během víkendu přinese zejména do hor další vydatnější srážky a do nižších poloh výraznější oteplení. V horských oblastech počítejme s bohatší nadílkou sněhu a v nižších polohách s maximy do 7 °C.

Noc na sobotu bude oblačná až zatažená s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené. Teploty klesnou na 3 až -1 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr. V sobotu zataženo, zejména v horských oblastech místy se sněhovými přeháňkami, odpoledne od západu sněžení, které bude v polohách pod 500 m přecházet v déšť nebo déšť se sněhem. Teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

V noci na neděli bude zataženo se sněžením, které bude v polohách pod 500 m, na východě Moravy pod 300 m v déšť nebo déšť se sněhem. Teploty klesnou na 3 až -1 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr. V průběhu dne zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, nad 500 m, na západě nad 900 m srážky smíšené nebo sněhové. Postupně v Čechách na horách srážky vydatnější. Teploty vystoupí na 3 až 7 °C, na východě Moravy okolo 2 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

frame-scrollup