O víkendu bude místy sněžit

O víkendu bude místy sněžit
09.04.2019
Nejhorší bude noc z pátku na sobotu, kdy by v Čechách mohlo sněžit už středních poloh.

Již ve včerejším článku jsme vás informovali o výrazném ochlazení, které se na nás tento týden chystá. Už dnes budou maximální teploty nižší, než tomu bylo včera, ale stále budou relativně příjemné, to co nás čeká za pár dnů už určitě příjemné nebude.

Dnešní maximální teploty se ještě budou pohybovat mezi 14 až 18 °C, ale během odpoledne postupně začne zesilovat severovýchodní vítr. Když se podíváme na mapu s aktuálními teplotami, tak vidíme, že na severu Polska se už teploty pohybují jen kolem 5 °C. Právě severovýchodní vítr k nám tyto teploty postupně bude přinášet.

Obr. 1 Aktuální teploty nad Evropou

Zdroj: ventusky.com

Během zítřejšího dne se maximální teploty budou pohybovat mezi 10 až 15 °C a k tomu bude foukat severovýchodní vítr, místy s nárazy až k 15 m/s. Další výrazné ochlazení nás čeká ve čtvrtek, když se maximální teploty budou pohybovat jen mezi 6 až 10 °C, na Moravě bude vítr místy v nárazech dosahovat až 20 m/s a večer se od jihovýchodu přidají i srážky.

Ještě na větší ochlazení se musíme připravit v pátek, kdy se minimální noční teploty budou pohybovat mezi 4 až 0 °C a na západě dokonce i kolem -2 °C. Maximální denní teploty se budou v pátek pohybovat mezi 3 až 7 °C, k tomu se budou vyskytovat občasné srážky, které budou od nadmořské výšky 800 m n m. sněhové.

Nejhorší bude noc z pátku na sobotu, kdy by v Čechách mohlo sněžit už od středních poloh. Během soboty se začne postupně od východu až jihovýchodu oteplovat, ale jarních teplot se jen tak nedočkáme. Stále budeme pod vlivem studeného východního až severovýchodního proudění. Jak dlouho bude studený ráz počasí trvat, určí pozice mohutné tlakové výši, která se usadí nad Skandinávii. Pokud nebude putovat k jihovýchodu, tak minimálně celou druhou dubnovou dekádu budeme zmrzat.

Autor: TD

 

frame-scrollup