O víkendu až 30 °C

O víkendu až 30 °C
14.08.2012
Počasí během víkendu bude slunečné, teploty se budou šplhat až k 30 °C

Počasí v dalších dnech bude pod vlivem oblasti vyššího tlaku vzduchu a jen ve čtvrtek a v pátek ovlivní počasí slábnoucí studená fronta. Můžeme se tak těšit na zmenšenou oblačnost a vysoké teploty.

Ve středu bude skoro jasno až polojasno. Ranní minima klesnou na 12 až 8 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C.

Ve čtvrtek začne počasí ovlivňovat slábnoucí studená fronta. Zpočátku bude jasno až skoro jasno, během odpoledne začne od západu přibývat oblačnosti na oblačno až zataženo a budou se přidávat přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní minima klesnou na 13 až 9 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C.

V pátek bude zpočátku polojasno až oblačno, na východě až zataženo s doznívajícími přeháňkami. Během dne od západu ubývání oblačnosti. Ranní minima klesnou na 15 až 11 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C.

Během víkendu očekáváme jasno až skoro jasno, ráno ojediněle s mlhami. Noční minima budou klesat na 16 až 12 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 26 až 30 °C, v neděli až na 31 °C.

V příštím týdnu bude zpočátku polojasno, v druhé polovině týdne oblačno s přeháňkami, nebo s občasným deštěm. Teploty se budou pozvolna snižovat, noční minima budou klesat na 17 až 13 °C a nejvyšší denní teploty zůstanou mezi 23 až 27 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde. 

frame-scrollup