O příštím víkendu okolo 15 °C

O příštím víkendu okolo 15 °C
26.02.2017
V nadcházejícím týdnu už nás čeká vyloženě jarní počasí, proměnlivá oblačnost, místy srážky a teploty stoupající k 10 °C, o víkend až k 15 °C.

V pondělí bude zpočátku jasno až polojasno, postupně během dne přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C: Vát bude většinou mírný jihovýchodní vítr, na východě Moravy místy až čerstvý.

V úterý začne být počasí zajímavější, od západu se k nám nasune zvlněná studená fronta, za kterou přechodně pronikne na naše území chladnější vzduch. Bude zataženo až oblačno, na Moravě zpočátku ještě polojasno. Od západu postupně s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, na jihu až na 11 °C. Vát bude mírný, na východě Moravy čerstvý, jihozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme většinou oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, ve středu od vyšších poloh, ve čtvrtek jen na horách srážky sněhové. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí ve středu na 5 až 9 °C a ve čtvrtek na 7 až 11 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačno, ojediněle s přeháňkami. Místy přechodně až polojasno. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 8 až 12 °C, postupně na 12 až 16 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 6. března, naznačuje zpočátku oblačno až zataženo s přeháňkami, postupně polojasno. Ranní teploty klesnou zpočátku na 6 až 2 °C, postupně na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 9 až 13 °C, postupně na 7 až 11 °C.

frame-scrollup