Nový rok s deštěm a velkou oblačností

Nový rok s deštěm a velkou oblačností
29.12.2013
Konec roku polojasný, začátek nového s velkou oblačností a s deštěm, nadále teplo

Začátek týdne bude ovlivňovat počasí u nás hřeben vysokého tlaku vzduchu, od středy začne počasí ovlivňovat tlaková níže a počasí budou postupně ovlivňovat od západu frontální systémy. V pondělí bude polojasno, ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Na Moravě zpočátku ještě oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V úterý bude skoro jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, při nízké oblačnosti na 0 °C. Ve středu očekáváme zpočátku polojasno, místy zataženo nízkou oblačností, odpoledne v Čechách přibývání frontální oblačnosti na zejména na západě místy se slabými přeháňkami, většinou sněhovými nebo smíšenými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, při nízké oblačnosti na 0 °C.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku polojasno, místy zataženo nízkou oblačností, postupně od západu přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo a zejména v Čechách místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. V pátek očekáváme oblačno až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Výhled na následující týden od 6. 1. naznačuje oblačnou oblohu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, v druhé polovině týdne budou srážky postupně přecházet v nižších polohách ve smíšené a sněhové. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 2 až 6 °C, postupně na -1 až 3 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup