Noci budou často mrazivé

Noci budou často mrazivé
12.11.2017
Ranní minima budou často klesat pod nulu, ve dne však teploty vystoupí většinou ještě nad 5 °C.

V úterý začne počasí od západu ovlivňovat tlaková výše, takže většina pracovního týdne bude se zmenšenou oblačností a s minimem srážek, ty dorazí až s koncem týdne díky brázdě nízkého tlaku vzduchu.

V pondělí bude zataženo až oblačno s deštěm se sněhem nebo se sněžením, na východě území zpočátku sněžení až od 600 m. Od západu postupně ubývání oblačnosti a přeháňky jen místy, od 500 m sněhové nebo smíšené. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, na jihovýchodě okolo 5 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr, který bude k večeru slábnout.

V úterý a ve středu bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou 2 až -2 °C, při vyjasnění ojediněle až na -4 °C a denní teploty vystoupí v úterý na 3 až 7 °C a ve středu na 4 až 8 °C.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme skoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou 2 až -2 °C, při vyjasnění ojediněle až na -4 °C. Denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, v pátek na jihu až na 10 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až polojasno, místy s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, při vyjasnění až na -3 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 20. listopadu, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu, místy s přeháňkami, zpočátku od vyšších, postupně od středních poloh sněhovými nebo smíšenými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 2 až 6 °C, postupně na 0 až 4 °C.

frame-scrollup