Nízká oblačnost se ještě udrží, teploty nad nulou taky

Nízká oblačnost se ještě udrží, teploty nad nulou taky
11.02.2015
Do konce pracovního týdne často nízká oblačnost, teploty se ve dne udrží nad nulou, při vyjasnění vystoupí na 6 °C

Počasí bude nadále ovlivňovat tlaková výše, která se bude přesouvat ze střední Evropy k východu. V sobotu začne počasí ovlivňovat od západu brázda nižšího tlaku vzduchu.

Ve čtvrtek a v pátek bude jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. Ojediněle mrholení. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce ojediněle až na -6 °C. Denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, při nízké oblačnosti okolo 1 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V sobotu očekáváme jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. Ojediněle s mrholením. Během dne postupně rozpadání nízké oblačnosti a přibývání oblačnosti kupovité. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce ojediněle až na -6 °C. Denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, při nízké oblačnosti okolo 1 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V neděli očekáváme v Čechách oblačno až zataženo, postupně místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Na Moravě většinou polojasno a srážky jen ojediněle. Na hřebenech hor srážky sněhové nebo smíšené. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup