Nízká oblačnost nebo polojasno doprovodí konec týdne

Nízká oblačnost nebo polojasno doprovodí konec týdne
14.12.2016
Konec týdne bude ovlivňovat tlaková výše, díky které se bude místy vyskytovat nízká oblačnost. Noční teploty budou klesat k -5 °C a denní teploty okolo 0 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno, zpočátku místy, postupně ojediněle zataženo nízkou oblačností s mrznoucím mrholením nebo se slabým sněžením. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, na severovýchodě území ojediněle okolo -1 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr.

V pátek bude jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností s ojedinělým mrholením nebo se slabým sněžením. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C, při nízké oblačnosti okolo -1 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

Během soboty bude nadále pokračovat inverzní charakter počasí, polojasno, místy zataženo nízkou oblačností, ojediněle s mrholením nebo se slabým sněžením. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C, při nízké oblačnosti okolo -1 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V noci na neděli začne počasí od severozápadu ovlivňovat slabá studená fronta, očekáváme oblačno až zataženo, od severozápadu místy se slabým sněžením nebo s mrznoucím mrholením. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C, na severovýchodě území okolo -3 °C. Vát bude slabý vítr jižních směrů.

 

frame-scrollup