Nízká oblačnost ještě chvíli vydrží

Nízká oblačnost ještě chvíli vydrží
18.02.2015
Nízké oblačnosti se nezbavíme ani na konci týdne, během víkendu se zejména v Čechách vyskytnou přeháňky

Konec pracovního týdne bude nadále ovlivňovat oblast vyššího tlaku vzduchu, kterou hned od soboty vystřídá brázda nižšího tlaku vzduchu.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, zpočátku místy, postupně ojediněle s nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C, při nízké oblačnosti okolo -1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, při nízké oblačnosti okolo 3 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V pátek bude jasno až skoro jasno, zpočátku místy, postupně ojediněle zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, při nízké oblačnosti okolo -1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, při nízké oblačnosti okolo 3 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V sobotu očekáváme zpočátku jasno až skoro jasno, místy zataženo nízkou oblačností, během dne postupně rozpouštění nízké oblačnosti a na západě Čech postupně přibývání frontální oblačnosti, k večeru na západě s možností slabých přeháněk. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

V neděli očekáváme oblačno, zejména v Čechách místy se slabými přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup