Nezaprší a nezaprší

Nezaprší a nezaprší
06.05.2018
Na začátku týdne nadále suché a teplé počasí, od středy se začnou místy vyskytovat přeháňky a bouřky, vzhledem k lokálnosti srážek, se srážkový deficit výrazně nezlepší a nadále nás bude trápit sucho a vysoké teploty, které jenom zhoršují situaci.

Srážkový deficit, který pociťujeme už od února, se výrazně nezmenší ani v následujících dnech, od poloviny týdne sice očekáváme přeháňky s bouřkami, srážky však budou lokálního charakteru. Tolik potřebný zahradnický několikadenní déšť je stále v nedohlednu.

V pondělí a v úterý  bude jasno až skoro jasno. V úterý na jihovýchodě ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C, v Čechách ojediněle až na 4 °C. Denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude polojasno, místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Vát bude mírný východní až jihovýchodní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme nadále polojasno, místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 14. května, naznačuje zpočátku oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, postupně polojasno a srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí většinou na 19 až 23 °C.

 

 

frame-scrollup