Nedělní studená fronta ukončí teplé počasí

Nedělní studená fronta ukončí teplé počasí
25.11.2016
Studená fronta přinese v neděli srážky smíšené nebo sněhové i do středních poloh

Během neděle bude přes naše území přecházet studená fronta, za kterou k nám začne od severu pronikat studený vzduch. Už v neděli budou srážky přecházet postupně od středních poloh ve smíšené nebo sněhové.

V noci na sobotu bude většinou zataženo, místy s mrholením a s mlhami. Na horách a ojediněle i v nižších polohách polojasno. Teploty klesnou na 6 až 2 °C, na severu při zmenšené oblačnosti až na 0 °C. Vát bude slabý východní vítr. Během dne nás čeká nadále většinou zataženo nízkou oblačností, místy s mrholením a s mlhami. Na horách a ojediněle i v nižších polohách polojasno. Teploty vystoupí na 5 až 9 °C, při zmenšené oblačnosti okolo 10 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V noci na neděli bude oblačno až zataženo, místy mlhy. Na horách a místy i v nižších polohách polojasno. Ojediněle s mrholením. Teploty klesnou na 5 až 1 °C. Vát bude mírný západní vítr. Během dne očekáváme zataženo až oblačno, od severu s přeháňkami, které budou  postupně od středních poloh přecházet ve smíšené nebo sněhové. Odpoledne od severu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

frame-scrollup