Neděli pokazí studená fronta

Neděli pokazí studená fronta
29.03.2019
Nadcházející sobota bude jako stvořená pro venkovní aktivity, čekáme oblohu s minimem oblačnosti a s maximy až do 20 °C, k tomu bude vát pouze slabý proměnlivý vítr, sobota díky této kombinaci bude nádherným jarním dnem. V neděli od severozápadu bude postupovat studená fronta, která přinese zvětšenou oblačnost, místy přeháňkami a postupné ochlazení, které se přenese i do začátku nového týdne.

V noci na sobotu nás čeká polojasno, teploty klesnou na 3 až -1 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr. Sobota bude příjemným dnem s jarním počasím, čeká nás jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Teploty vystoupí na 15 až 19 °C, ojediněle až na 20 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V noci na neděli bude jasno až skoro jasno, teploty klesnou na 4 až 0 °C, ojediněle až na -1 °C. Vát bude slabý západní vítr. Během dne však začne počasí od severozápadu ovlivňovat studená fronta a už nebude tak krásně, jako v sobotu. Zpočátku sice ještě jasno až polojasno, od severozápadu přibývání oblačnosti a místy s přeháňkami. Teploty vystoupí na 13 až 17 °C, na jižní Moravě až na 19 °C. Od severozápadu ochlazování. Vát bude mírný severní vítr.

frame-scrollup