Návrat zimy? V nedohlednu

Návrat zimy? V nedohlednu
17.02.2019
Několik dní už u nás zažíváme typické jarní počasí a nic se na tom nebude měnit ani v následujících dnech, jen teploty nad 10 °C klesnou o pár stupňů níže, ale celodenních mrazů se sněhovou nadílkou se v blízké době nedočkáme. Záchvěvy zimy se občas vyskytnou jen na horách.

V pondělí a v úterý bude jasno až skoro jasno, ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle udrží po celý den. V úterý odpoledne na severu přibývání frontální oblačnosti a místy s přeháňkami, na horách smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C, na severovýchodě na 3 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C, při nízké oblačnosti okolo 5 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, ojediněle s přeháňkami, ve čtvrtek na severovýchodě území četnějšími. Na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný západní až severozápadní vítr.

V pátek očekáváme zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách se sněžením. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

Během víkendu očekáváme většinou polojasno. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 3 až 7 °C, v neděli na 5 až 9 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 25. února, naznačuje polojasnou oblohu, v závěru týdne pak zvětšenou oblačnost s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 1 až -3 °C, postupně na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 5 až 9 °C, postupně na 3 až 7 °C.

frame-scrollup