Návrat tepla v nedohlednu

Návrat tepla v nedohlednu
09.04.2017
Po rozmlsání vysokými teplotami ze začátku týdne se na jejich opakování zatím těšit nemůžeme, spíše naopak, v noci budou teploty klesat až k 0 °C a ve dne se udrží okolo 10 °C

V pondělí bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu, odpoledne začne od severozápadu počasí ovlivňovat studená fronta, zpočátku jasno až polojasno, odpoledne postupně od severozápadu přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude mírný západní až severozápadní vítr.

V úterý bude zpočátku zataženo až oblačno, místy s přeháňkami, na Moravě četnějšími, od vyšších poloh přechodně srážky smíšené. Odpoledne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný, přechodně místy až čerstvý severozápadní vítr.

Ve středu začne počasí ovlivňovat další frontální systém, bude zpočátku polojasno až oblačno, odpoledne od severozápadu přibývání oblačnosti s přeháňkami nebo s občasným deštěm, na horách se sněžením. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme proměnlivou oblačnost s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh přechodně se sněžením. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 7 až 3 °C a v pátek na 5 až 1 °C, denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C.

Během víkendu očekáváme proměnlivou oblačnost, v sobotu ojediněle, v neděli místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 17. dubna, naznačuje zpočátku polojasno, jen ojediněle s přeháňkami, ke konci týdne oblačnosti více a místy přeháňky. Ranní teploty zpočátku na 3 až -1 °C, postupně na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 7 až 11 °C, postupně na 12 až 16 °C.

 

frame-scrollup