Nasněží, na konci týdne obleva

Nasněží, na konci týdne obleva
12.02.2012
V první polovině týdne bude sněžit, v druhé vystoupí teplota nad nulu

Na začátku týdne bude slábnout oblast vysokého tlaku vzduchu a počasí u nás začne postupně ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu, díky které k nám dorazí během týdne několik frontálních systémů. V pondělí nás čeká oblačná až zatažená obloha, zejména v Čechách s občasnými sněhovými přeháňkami, na Moravě zpočátku polojasno. Nejnižší teplota klesne na -13 až -17 °C, ojediněle až na -22 °C. Denní maxima vystoupí na -5 až -1 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo se sněžením. Nejnižší teplota vystoupí na -6 až -10 °C. Denní maxima vystoupí na -3 až 1 °C, na severovýchodě okolo -5 °C. Ve středu bude zpočátku oblačno až zataženo se sněžením, během dne bude oblačnosti a srážek ubývat. Nejnižší teplota klesne na -3 až -7 °C a denní maxima vystoupí na -3 až 1 °C.

Ve čtvrtek a v pátek bude nadále oblačno až zataženo s občasným sněžením, v nižších polohách přechodně srážky smíšené. Noční teploty poklesnou na -4 až -8 °C a denní maxima vystoupí na -2 až 2 °C. Během víkendu bude oblačno s přeháňkami, které budou od středních poloh přecházet ve smíšené. Noční minima klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

 

frame-scrollup