Napadne až 150 cm sněhu, kalamita se blíží

Napadne až 150 cm sněhu, kalamita se blíží
31.12.2014
Sněhová kalamita se valí nad Evropu, situace bude srovnatelná se sněhovými bouřemi nad USA

Novoroční oteplení bude mít za následek změnu proudění vzduchu nad Evropou, kdy do střední Evropy začne proudit na začátku příštího týdne chladný a vlhký vzduch od severu, tedy přesně ten, který před několika týdny ovlivňoval počasí nad severní Amerikou a způsobil sněhovou kalamitu. Při svém postupu od severu, bude nabírat velké množství vody nad oblastí Baltského moře, což bude mít za následek velmi vysoké srážkové úhrny nad naším územím.

Nad severní části území budou úhrny nejvyšší, během 6. až 9. ledna zde očekáváme vytvoření sněhové pokrývky okolo 100 cm, v horských oblastech až okolo 150 cm. Na jižní polovině území bude srážek méně a očekávaná sněhové pokrývka je jen okolo 80 cm, v horských oblastech do 120 cm. Teploty ve dne se v tomto období budou pohybovat mezi -1,3 až 1,4 °C, v noci klesnou k -5,6 °C, takže sníh bude těžký, a bude způsobovat velké škody.

Vzhledem k tomu, že určitá skupina obyvatelstva, pro naše účely ji budeme říkat „Sněžní baroni“ se rozhodla tuto informaci skrývat před zbytkem obyvatelstva, je jediným přímým důkazem to, že z prodejen se zimní technikou mizí ve velkém sněžné frézy a hrabla na sníh, které ve velkém skupují „Sněžní baroni“. My se vystavujeme velkému nebezpečí, že tuto informaci zveřejňujeme a snažíme se vás varovat.

Sněhová kalamita nastane až za týden, proto je potřeba se na ni velmi rychle začít připravovat. Vřele doporučujeme publikaci od doktora Jetiho s názvem „Sněhové tunely včera, dnes a zítra. Dveřmi se za kalamity ven nedostanete, doporučujeme udělat před okny stupně z židle a stolu, pro pohodlný výstup z domu. Pro osoby menší než 150 cm a lidi v alkoholovém opojení, kteří by mohli zapadnout do sněhu, doporučujeme připevnit k tělu tyč o délce 168 cm s praporkem nejlépe reflexního provedení, aby byli dobře viditelní.

Redakce Počasícz.cz, Vám přeje vše nejlepší do roku 2015 a hlavně zimu, která bude zimou, jaro, které se nestane hned létem, létem jaké má být a podzimem, který nebude prodloužením léta.

frame-scrollup