Nadále slunečno a letní teploty

Nadále slunečno a letní teploty
04.09.2021
Některé dny v minulém týdnu nám připomínaly ryze podzimní počasí, nebe bylo zatažené, pršelo a teploty byly nízké. I v průběhu příštího týdne se až na samý závěr udrží slunečné a teplé počasí, nejedná se však o babí léto, nýbrž o léto pozdní, či mariánské. Na babí léto si musíme počkat na přelom září a října.

V pondělí bude jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C, ojediněle až na 25 °C. Vát bude slabý východní vítr.

V úterý bude zpočátku polojasno až oblačno, postupně vyjasňování. V Čechách ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Od středy do pátku bude jasno až skoro jasno, ráno ojediněle mlhy. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C, postupně na 24 až 28 °C.

Během víkendu očekáváme zpočátku jasno až polojasno, postupně přibývání oblačnosti a zejména v neděli místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C, v neděli na 20 až 24 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 13. září, naznačuje zpočátku polojasnou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami. V druhé polovině týdne ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

frame-scrollup