Nadále s bouřkami, zlepšení po víkendu

Nadále s bouřkami, zlepšení po víkendu
04.07.2012
Počasí i v následujících dnech bude bohaté na bouřky a nebezpečné doprovodné jevy

Nadále se nad naším územím nachází zvlněné frontální rozhraní, které odděluje oblast chladnějšího vzduchu na západě od oblasti velmi teplého vzduchu na východě a ještě to tak bude několik dní. Díky tomu máme na západě denní maxima do 25 °C a na východě území teploty okolo 32 °C.

Až do neděle nás díky této synoptické situaci čeká polojasná až oblačná obloha, s častými přeháňkami a s bouřkami, které mohou být místy opět velmi silné. V bouřkách bude zesilovat vítr, hrozí krupobití a intenzivní srážky, při kterých může dojít k zatopení níže položených míst a k vylití menších vodních toků. Denní teploty na západě mezi 24 až 28 °C, na východě mezi 29 až 33 °C. Noční minima se budou pohybovat v rozmezí 20 až 15 °C.

Se začátkem příštího týdne bude frontální rozhraní postupovat k východu a počasí díky tomu přestane být bohaté na bouřky a nebezpečné doprovodné jevy. Obloha v dalších dnech týdne bude nadále polojasná až oblačná, místy se budou přidávat přeháňky, bouřky by se už vyskytovat neměly. Teploty budou pozvolna klesat na denních 21 až 25 °C a v noci na 17 až 13 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

meteoobchod.cz

frame-scrollup