Na západě měříme i nad 10 °C, východ republiky naopak lehce nad nulou

Na západě měříme i nad 10 °C, východ republiky naopak lehce nad nulou
03.12.2018
Dnešní den se nese ve znamení teplotně rozdělené republiky. V Praze bylo dnes naměřeno příjemných 13 °C. Ve stejnou dobou na teploměrech v Tišnově zářila nula. Na Českomoravské vrchovině, ale i na Moravě lidé bojovali s ledovkou.

Převážně zatažená obloha a občasný déšť dnes okupovaly naši republiku. Na východě Česka se kvůli mrznoucímu dešti zastavovala doprava a komplikace na silnici se řešily i v odpoledních hodinách. V noci bude oblačnost pokračovat a objeví se i přeháňky nebo trvalejší déšť. Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi 8 až 4 °C, na Moravě a severovýchodě Čech naměříme 5 až 1 °C.

Zítra bude počasí velmi podobné. Dočkáme se zatažené až oblačné oblohy, místy i s deštěm, kterým bude na horách četnější. Nad 800 m se od severozápadu budou dešťové srážky měnit ve smíšené až sněhové. K večeru už budou přeháňky ustávat. Nejvyšší teploty se budou opět pohybovat poměrně vysoko mezi 6 – 10 °C, na horách kolem 4 °C. Postupně se bude od severozápadu ochlazovat a opět bude hrozit tvorba ledovky. V noci na středu tak meteorologové vydávají výstrahu před náledím pro celou Českou republiku. Za ochlazením stojí západní frontální systém, za kterým se k nám postupně dostane od západu tlaková výše. Po její přední straně k nám bude proudit od severozápadu chladný vzduch. Na Moravě, ve Slezsku a ve východních Čechách by díky mírnému větru mohlo být riziko náledí menší. Ve čtvrtek však od západu bude opět postupovat frontální systém, který může znovu přinést srážky, jež v kombinaci s teplotami kolem 0 °C budou namrzat.

Opatrní tak buďte nejen za volantem, ale i při chůzi na neošetřených chodnících.

frame-scrollup