Na začátku týdne v noci 3 °C, ve dne 11 °C

Na začátku týdne v noci 3 °C, ve dne 11 °C
21.09.2014
V noci 3 °C, ve dne 11 °C, takový bude na některých místech začátek týdny, ke konci týdne se oteplí k 20 °C

Na začátku týdne se za studenou frontou rozšíří nad naše území výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, v pátek počasí ovlivní frontální systém nad střední Evropou, za kterým začne počasí ovlivňovat tlaková výše od jihozápadu. Začátek týdne bude proto studený, na konci týdne se teploty dostanou zpátky k 20 °C.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, ojediněle s bouřkami. Během dne přechodně místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý bude zpočátku oblačno až polojasno, zejména na Moravě místy s přeháňkami. Během dne od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ve čtvrtek postupně na severozápadě Čech až oblačno a ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou ve středu na 7 až 3 °C, ve čtvrtek na 9 až 5 °C. Denní teploty vystoupí ve středu na 13 až 17 °C, ve čtvrtek na 14 až 18 °C.

V pátek očekáváme oblačno, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

Během víkendu očekáváme jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup