Na začátku týdne studená fronta, o víkendu teploty často nad 25 °C

Na začátku týdne studená fronta, o víkendu teploty často nad 25 °C
22.05.2016
Na začátku týdne přinese změnu počasí studená fronta, v druhé polovině týdne nás čeká polojasno až oblačno a místy se přidají přeháňky, teploty zůstanou po většinu týdne vysoké a ke konci týdne často s hodnotami nad 25 °C

Do počasí na začátku týdne výrazně zasáhne studená fronta, která bude postupně přecházet přes naše území a postupně se rozpadat.

V pondělí bude zpočátku jasno až polojasno, v Čechách postupně od západu přibývání oblačnosti a místy s přeháňkami a s bouřkami. Na Moravě přibývání oblačnosti a srážky až v podvečerních hodinách. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C, od jihozápadu postupně ochlazování. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, na severovýchodě zpočátku ještě polojasno. Od jihozápadu postupně s občasným deštěm nebo s přeháňkami, místy i s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C, na západě a jihozápadě nejčastěji na 17 až 20 °C. Vát bude mírný západní až jihozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme oblačno až polojasno, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou ve středu na 13 až 9 °C a ve čtvrtek na 12 až 8 °C. Denní teploty vystoupí ve středu na 19 až 23 °C a ve čtvrtek na 21 až 25 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno, během dne přechodně místy až oblačno a zejména v horských oblastech místy s přeháňkami, jinde srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou zpočátku na 13 až 9 °C, postupně na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 22 až 26 °C, postupně na 24 až 28 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 30. května, naznačuje zpočátku oblačnou oblohu s občasným deštěm nebo s přeháňkami. V druhé polovině týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 16 až 12 °C, postupně na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 22 až 26 °C, postupně na 18 až 22 °C.

frame-scrollup