Na začátku týdne déšť, pak polojasno

Na začátku týdne déšť, pak polojasno
18.08.2013
Na začátku týdne zaprší a ochladí se, v druhé polovině se vyčasí a oteplí

Začátek týdne ovlivní studená fronta, která bude přes nás přecházet během pondělí dále k východu a za ní k nám bude proudit chladnější vzduch od severozápadu. Od středy se opět dostaneme pod vliv oblasti vyššího tlaku vzduchu, takže se vyčasí. V pondělí bude oblačno až zataženo, od západu postupně s přeháňkami nebo s občasným deštěm, místy s bouřkami. Na Moravě zpočátku ještě polojasno a srážky až k večeru. Ojediněle srážky intenzivnějšího charakteru. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 23 až 27 °C, na Moravě na 27 až 31 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý bude oblačno, místy s přeháňkami. Na Moravě zpočátku zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Odpoledne a k večeru od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Od středy do pátku bude skoro jasno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí ve středu na 19 až 23 °C, ve čtvrtek na 21 až 25 °C a v pátek na 23 až 27 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno, ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Výhled na další týden (od 26. 8.) naznačuje polojasno, v polovině týdne až oblačno s přeháňkami. Ranní teploty okolo 14 až 10 °C a denní teploty zpočátku okolo 22 až 26 °C, ke konci týdne okolo 19 až 23 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobý výhled počasí.

frame-scrollup