Na začátku týdne déšť a ochlazení, postupně oteplování nad 20 °C

Na začátku týdne déšť a ochlazení, postupně oteplování nad 20 °C
19.05.2016
Na začátku týdne přejde přes naše území studená fronta, bude pršet a ochladí se. V dalších dnech se bude postupně vyjasňovat a oteplovat

Začátek příštího týdne ovlivní studená fronta, za kterou se k nám dostane chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu. Jeho příliv bude v první polovině týdne postupně slábnout a teploty se začnou vracet na hodnoty okolo 20 °C.

V pondělí očekáváme zpočátku polojasno až oblačno, od západu postupně přibývání oblačnosti, postupně místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C, na západě Čech okolo 17 °C. Během dne od západu postupně ochlazování.

V úterý a ve středu očekáváme většinou oblačno, během dne přechodně místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí v úterý na 14 až 18 °C, na jihovýchodě až na 20 °C a ve středu na 17 až 21 °C.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku polojasno až oblačno, od jihozápadu přibývání oblačnosti až na zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno, během dne místy při přechodně zvětšené oblačnosti s ojedinělými přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 19 až 23 °C, postupně na 21 až 25 °C.

frame-scrollup